Свято на честь ікони Богородиці “Всецариця”

18/31 серпня Православна Церква вшановує пам’ять ікони Божої Матері «Всецариця» (грец. «Пантанасса»), яка перебуває в Греції, на Святій Горі Афон.

Чудотворний образ Богородиці зберігається у Ватопедському монастирі Афона, зліва від Царських врат соборного храму.

Невелика за своїми розмірами ікона за переказами була написана в XVII сторіччі й стала благословенням відомого на Святій Горі старця Йосифа Ісихаста своїм учням.

З цією іконою пов’язано безліч чудесних випадків, одним із яких став порятунок людини від пристрасті чаклунства.

Так, згідно з давнім переказом обителі, одного разу до ікони підійшов юнак і почав щось невиразно бурмотіти. Раптово лик Богоматері засяв чудесним світлом, і якась невидима сила відкинула молодого чоловіка.

Піднявшись, той у страсі підбіг до старців-монахів і з плачем зізнався їм, що проводив нечестиве життя, чаклував і прийшов у монастир перевірити силу своєї магії на іконах. Чудо, що сталося біля ікони «Всецариця», назавжди відвернуло юнака від чаклунства, направило на шлях покаяння та навернуло його до благочестивого життя.

На цій іконі Богородиця зображена в багряному вбранні, Вона сидить на царському троні. На Її руках Богонемовля благословляє правицею, а у лівій руці тримає сувій. Правою рукою Богородиця вказує на Сина як на Спасителя всіх людей. На задньому плані – два ангели, які з благоговінням осіняють крилами Пречисту Діву.

Перед іконою «Всецариця» моляться про зцілення від онкозахворювань. Але зцілює «Всецариця» не тільки рак, але й  важкі недуги: наркоманію, алкоголізм, захоплення магією, які, немов пухлина, огорнули людство. Відомо безліч випадків, коли навіть безнадійні з точки зору медицини хворі отримували після молитви зцілення.

Св. Г. Афон. Монастир Ватопед. Ікона “Пантанасса” (ліворуч)

Молитви перед іконою Божої Матері «Пантанасса» («Всецариця”)

Молитва перша

О Пречистая Богомати, Всецарице! Услыши многоболезненное воздыхание наше пред чудотворною иконою Твоею, из удела Афонского в Россию пренесенною, призри на чад Твоих, неисцельными недуги страждущих, ко святому образу Твоему с верою припадающих! Якоже птица крилома покрывает птенцы своя, тако и Ты ныне, присно жива сущи, покрый нас многоцелебным Твоим омофором. Тамо, идеже надежда исчезает, несумненною надеждою буди. Тамо, идеже лютыя скорби превозмогают, Терпением и Ослабою явися. Тамо, идеже мрак отчаяния в души вселися, да возсияет неизреченный свет Божества! Малодушныя утеши, немощныя укрепи, ожесточенным сердцам умягчение и просвещение даруй. Исцели болящия люди Твоя, о всемилостивая Царице! Ум и руки врачующих нас благослови; да послужат орудием Всемощного Врача Христа Спаса нашего. Яко живей Ти сущей с нами молимся пред иконою Твоею, о Владычице! Простри руце Твои, исполненныя исцеления и врачбы, Радосте скорбящих, в печалех Утешение, да чудотворную помощь скоро получивше, прославляем Живоначальную и Нераздельную Троицу, Отца и Сына и Святаго Духа во веки веков. Аминь.

Молитва друга

Всеблагая, досточудная Богородице, Пантанасса, Всецарице! Несмь достоин да внидеши под кров мой! Но яко милостиваго Бога любоблагоутробная Мати рцы слово, да исцелится душа моя и укрепится немоществующее тело мое. Имаши бо державу непобедимую, и не изнеможет у Тебе всяк глагол, о Всецарице! Ты за мя упроси, Ты за мя умоли. Да прославляю преславное имя Твое всегда, ныне и в бесконечныя веки. Аминь.

Тропарь. глас 4

Образом радостотворным честныя Всецарицы, Желанием теплым взыскающих благодати Твоея спаси, Владычице; избави от обстояний к Тебе прибегающих; от всякия напасти огради стадо Твое, к заступлению Твоему взывающее присно.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *