Неділя 4-та після Пасхи – Про розслабленого

27/10 травня,  неділя 4-та після Пасхи,  в Православній Церкві називається Неділею про розслабленого.

Цього дня  християни чують у храмі  Євангельське читання про зцілення Господом Іісусом Христом розслабленого чоловіка, який 38 років перебував у недузі (Ін. 5, 1-15).

Господь звернув увагу на розслабленого без жодної з його боку видимого прохання, тобто Він бачив його серце і знав про нього. Цим випадком Господь Іісус Христос навчає нас, що Він пам’ятає про кожного з нас, знає наші недуги й недоліки, наші проблеми та бажання: “Невже ж забуде мати своє немовля? Не ма­тиме жалю до сина свого лона? Та хоча б вона й забула, Я тебе не забуду” (Іс. 49, 15). Господь все робить для нашого духовного добра,  знаючи нашу неміч,  –  Він  не хоче смерті грішника.

Господь Іісус Христос прикладом розслабленого навчає нас у хворобах пізнавати свою обмеженість, а також  терплячому, розсудливому перенесенню хвороби, яку роазслаблений не тільки прийняв, але й без ремствування, з любов’ю  до волі Божої переживав. Він бажав одужання, але не нарікав, прагнув позбутися хвороби, але не звинувачував нікого.

Сказавши, що саме гріхи були причиною хвороби і застерігши на майбутнє, Господь зцілив розслабленого.

Цей Євангельський приклад навчає нас розумінню того, що як хвора тілесно людина не може рухатися, зазнає багатьох обмежень і відрізняється від здорових людей, подібно й духовно хвора особа обмежена у сприйнятті духовних благ, не може усім своїм єством любити Бога, провадити досконале життя, здобувати милість у Бога до того часу,  поки не залишить своїх хтивостей та гріхів – не позбудеться гріховної хвороби.

Воскреслий Господь навчає нас у ці дні, що справжнє во­скресіння, одужання нашого серця, відбувається тільки тоді, коли ми щиро каємося та полишаємо назавжди свої гріхи й пристрасті.

 

Рекомендовано для читання:

Архим. Андрей (Конанос). Чтобы начать двигаться вперед, надо увидеть перед собой Бога.

Прп. Паисий Святогорец. От многопопечительности человек забывает Бога.

Как твоя молитва?

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *