Богослужіння свята Трьох вселенських учителів і святителів

30/12 лютого Православна Церква молитовно відсвяткувала день пам’яті Собору вселенських  учителів і святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Іоанна Златоустого.

Ми знаємо їхні суворі аскетичні подвиги, піклування про паству, стояння за віру, боротьбу за правду Божу в протистоянні можновладцям, але головним спадком  святителя Василія Великого та Іоанна Златоустого прийдешнім поколінням є впорядкований чин Божественної літургії – засобу обожнення людини через Причастя Тіла та Крові Господа Іісуса Христа. І хоча третій вселенський учитель Григорій Богослов не створив власного літургійного чину, не можливо уявити собі обидві Літургії двох святителів без його богословських тез про Святу Трійцю.
У кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського цього святкового дня відбулося архієрейське Богослужіння.
Клірик кафедрального собору протоієрей Андрій звернувся до вірян із проповіддю, що розповіла присутнім про величні постаті трьох вселенських учителів, їхні подвиги та життєві шляхи, сповнені самозречення та любові до Бога.

Традиційно святкова Божественна літургія завершилася Чином славлення та молитвою до Трьох святителів.

Митрополит Феодор привітав усіх зі святом, а також, згадуючи Трьох вселенських учителів, звернувся до теми святості, Богопізнання та критерію корисності життя кожної людини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *