12 травня – свято Жінок-мироносиць

12 травня у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського молитовно вшанували свято Жінок-мироносиць, яке відзначається у другу неділю після Пасхи. Православна Церква вшановує святих жінок – свідків страждань, смерті та воскресіння Господа Іісуса Христа. Господь з’явився їм першим після Свого Воскресіння. Велика любов та віра спонукали цих жінок безстрашно вдосвіта поспішати до гробу Господнього, щоб за східним звичаєм намастити миром Пречисте Тіло Спасителя, в той час як учні Христа розбіглися, боячись переслідувань. Саме їхня радісна звістка “Христос Воскрес!” перетворилася на загальнохристиянське пасхальне вітання.

У цей день одним із уривків, які читалися під час Літургії, було 69 Євангельське зачало від Марка (Мк. 15, 43-16,8). Розкриваючи зміст цього свята, митрополит Феодор, який очолив святкове Богослужіння, звернувся зі словом проповіді до вірян.

Митрополиту Феодору співслужили священики кафедрального собору. Під час Богослужіння віряни молилися Господу, щоб Він Своєю благодаттю ствердив їх у християнських добродіяннях, щоб ненависть, образи, кровопролиття та інші беззаконня припинилися, а у серцях людей нашої землі запанували істинна любов, мир і злагода.

Цей день – це свято всіх православних жінок, дів, дівчаток, які у своєму житті прагнуть втілити образ християнки, послідовниці Христа. Тому наприкінці Архіпастир ще раз привітав усіх православних жінок зі святом Жон-мироносиць, згадавши, що у цей день також вшановується праведний Іосиф Арімафейський і преподобний Амфілохій Почаївський.

Окремо вітаємо з Днем Мироносиць усіх прихожанок кафедрального собору на честь святого благовірного князя Олександра Невського та тих вірянок, які трудяться тут для блага нашої Церкви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *