12-та річниця перенесення списку Іверської ікони Божої Матері в наше місто

6.11.2018 року Кам’янець-Подільська єпархія урочисто відсвяткувала 12-ту річницю перенесення списку Іверської ікони Божої Матері зі Святої Гори Афон до Кам’янця-Подільського.

Святкова всеношна та дві Божественні літургії в кафедральному соборі зібрали богомольців на молитовне вшанування Божої Матері.

Ранню Літургію, що розпочалася о 6:00, очолив ключар кафедрального собору протоієрей Тарасій Забудько. Настоятель храму на честь преподобного Іова Почаївського протоієрей Олександр Дудар, вітаючи всіх присутніх зі святом, пригадав ті милості й щедроти, якими постійно обдаровує нас Божа Матір. “І та кількість людей, яка щонеділі ввечері приходить на соборний акафіст, щоб помолитися до Заступниці роду християнського, є ще одним підтвердженням того, що Вона чує нас, допомагає і втішає всіх, хто потребує Її допомоги”, – зазначив проповідник. – Тому ми повинні як вдячні діти відповідати на любов Богородиці своїм доброчесним та сповненим милостей до ближнього життям”.

Другу святкову Божественну літургію очолив митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор. Йому співслужили священики кафедрального собору та міста. Протоієрей Андрій Сосюк промовив вітальне слово на зустріч Архієрея. В своїй святковій проповіді протоієрей Димитрій Московчук – настоятель храму на честь Казанської ікони Божої Матері торкнувся історії Іверської ікони Божої Матері та звернув увагу вірян на глибину слів: “Посітила (відвідала) нас Своїм святим образом”. Проповідник, розкриваючи зміст цього слова, звернув увагу вірян на те, що пришестя Господа принесло людству спасіння від гріха, прокляття й смерті, а поява Божої Матері Своїм святим образом принесла Афону благословення, заступництво, милість і покров та сподвигла монахів до подальшого духовного зростання. Для нашого ж міста поява Божої Матері в Її Іверській іконі знаменувала собою Її покров над ним і допомогу православним в усіх благочестивих справах, зокрема на той час це було возведення та завершення будівництва нашого кафедрального собору. “Тому ми повинні в день свята не просто згадувати історичний факт, що започаткував його святкування, – порадив протоієрей Димитрій, – а сподвизати себе на звершення добрих справ, хоча б зовсім маленького подвигу, який стане початком християнської досконалості”.

Після завершення Божественної літургії відбувся Чин славлення Божої Матері перед Її Іверським образом. Наостанок митрополит Феодор привітав усіх присутніх із днем святкування на честь двох ікон Божої Матері: “Іверської” й “Всіх скорботних радість” та звернув увагу богомольців на церковне передання, що коли Іверський образ зникне з Афону – це буде вказівкою наближення кінця світу. Архіпастир побажав усім, щоб присутність цього образу в нашому храмі надихала нас на більш ревні молитви до Божої Матері, Яка допомагає не тільки монахам, але й мирянам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *