Богослужіння в день Усікновення чесної глави пророка Божого Іоанна

11 вересня митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор очолив святкове Богослужіння у кафедральному соборі на честь святого благовірного князя Олександра Невського.

Цього дня Православна Церква вшановує мученицьку кончину найбільшого з пророків – Предтечі Господнього Іоанна, якому за наказом театрарха Галілеї Ірода відрубали голову. Найбільший із пророків, Хреститель Господа Іісуса Христа Іоанн, помирає заради істини, а беззаконний Ірод вбиває заради  своєї хтивості праведника.
Після Євангельського читання митрополит Феодор докладно розповів історію беззаконного вбивства пророка Іоанна та звернув увагу вірян на передумови, від яких потрібно відмежовуватися, щоб не коїти подібних ганебних вчинків.
Під час Літургії протоієрей Андрій ознайомив присутніх із зверненням Патріарха Кирила до вірян, в якому дається негативна оцінка пияцтву, а день Усікновення Іоанна Хрестителя за рішенням Святійшого Синоду оголошений днем тверезості.
Після Чину славлення святого пророка та Предтечі Господнього Іоанна, що відбувся наприкінці Богослужіння, митрополит Феодор нагадав присутнім богомольцям, що цього дня також звершуються панахиди та посиленно моляться за всіх безвинно вбитих.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *